W poniedziałek przejdą gwałtowne burze z gradem! – prognoza na 10 czerwca

Z początkiem tygodnia na pogodę w zachodniej i północnej Polsce oddziaływać będzie płytka zatoka niżowa z frontem atmosferycznym, który między innymi przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i gwałtowne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać gorące i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju przeważnie będzie dość pogodnie i bez opadów. Jedynie nieco więcej chmur i być może też przelotne opady deszczu lub mżawki pojawią się na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski na ogół wystąpi zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie w większości bez opadów i gorąco. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem wystąpią na zachodzie oraz też częściowo na północy Polski i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +32°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu oraz w porywach dochodzić będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.