W niedziele wrócą rozpogodzenia i będzie gorąco! – prognoza na 9 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu, którego centrum znajdować będzie się nad północną Polską. Poza tym napływać będzie między innymi ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski przeważnie będzie pogodnie oraz miejscami utrzyma się zmienne zachmurzenie. Dodatkowo niewykluczone będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem również będzie pogodnie oraz utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie między innymi też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +28°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie powoli spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.