W sobotę wystąpią liczne chmury i Burze! – prognoza 8 na czerwca

Przez weekend obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy. W dodatku w wielu miejscach utrzymają się liczne chmury oraz między innymi korzystne warunki na rozwój burz i opadów konwekcyjnych.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz też na północnym-zachodzie i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C/+23°C nad samym morzem i na zachodzie Polski do +26°C/+28°C termometry pokazały by na pozostałym obszarze naszego kraju. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.