W piątek nadal będzie gorąco i uaktywnią się Burze! – prognoza na 7 czerwca

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem układu wysokiego ciśnienia oraz napływać będzie na ogół ciepłe i między innymi początkowo też chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-wschodu Europy, które w wielu miejscach Polski objawi się rozwojem konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C  do +21°C . Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewkluczone będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C  nad samym morzem do +25°C /+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu oraz też z południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.