W czwartek przejdą silne burze oraz będzie upalnie! – prognoza na 6 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które w wielu miejscach przyniosą opady konwekcyjne i burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół gorące jak i dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego wystąpią również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie dość pogodnie oraz pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz wystąpią również dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +32°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal powoli będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa .

Comments are closed.