W środę również będzie upalnie i przejdą Burze! – prognoza na 5 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad południowo-zachodniej Rosji. Poza tym do Polski będzie też napływać gorące i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą również przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się z nami zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego mogą pojawić się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą również lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.