We wtorek będzie upalnie i przejdą silne burze! – prognoza na 4 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad południowo-zachodniej Rosji. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół gorące jak i umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa europy, które dodatkowo objawi się rozwojem burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju będzie na ogół pogodnie i bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne z gradem możliwe będą na Pomorzu oraz też na zachodzie w Centrum i między innymi również na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu oraz na Wybrzeżu też ze zmiennych kierunków i w porywach może on dochodzić miejscami do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do +32°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.