W poniedziałek w całym kraju będzie upalnie i pogodnie! – prognoza na 3 czerwca

Z początkiem tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć nadal układ wysokiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich, który między innymi odpowiadać będzie za słoneczną i upalną pogodę. W dodatku do Polski zacznie też napływać gorące oraz na ogół umiarkowanie wilgotne i dość niestabilne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze naszego kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach również występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +17°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu oraz w porywach może miejscami dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju przeważnie utrzyma się zmienne zachmurzenie oraz będzie na ogół dość pogodnie i bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu oraz między innymi na północnym-zachodzie, zachodzie w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu oraz w porywach może lokalnie dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.