W niedziele wystąpią rozpogodzenia i będzie gorąco! – prognoza na 2 czerwca

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal pozostanie pod wpływem wyżu, którego centrum znajdować będzie się nad północną Polską. Poza tym zacznie też napływać gorące i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach mogą pojawić się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północnym-wschodzie Polski. Poza tym niewykluczone są dość gęste mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne oraz duże zachmurzenie i między innymi powinno być też dość pogodnie i bez opadów. Jedynie lokalne burze z gradem mogą miejscami rozwijać się na północnym-zachodzie oraz też na południu w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do nawet +31°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.