W weekend będzie gorąco i rozwiną się Burze! – prognoza na 1 czerwca

Przez weekend na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia i między innymi występować też będzie dość niestabilna oraz dodatkowo umiarkowanie ciepła i wilgotna masa powietrza, która w wielu miejscach objawi się rozwojem konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. W dodatku w wielu miejscach niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem miejscami będzie mglisto i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.