W piątek rozwiną się chmury burzowe i popada deszcz! – prognoza na 31 maja

Przez weekend obszar naszego kraju będzie w dalszym ciągu pod wpływem wyżu znad zachodniej części Europy. Poza tym będą miejsca, którym sprzyjać będą opady konwekcyjne i lokalne burze. W dodatku do Polski zacznie już napływać coraz cieplejsze i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku na Pomorzu oraz też na południu i między innymi częściowo w Centrum i na wchodzie Polski pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu  i też niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i również bez opadów. Poza tym w pasie nadmorskim i na Wybrzeżu niewykluczone są miejscami liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach naszego kraju pojawią się również przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone też będą lokalne burze z gradem. W dodatku na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim mogą również rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Jedynie dość pogodnie oraz bez opadów i burz powinno początkowo być na południu i częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +25°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.