W czwartek wrócą rozpogodzenia i będzie ciepło! – prognoza na 30 maja

W ciągu najbliższej doby i przez weekend obszar naszego kraju będzie na ogół pod wpływem wyżu znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski zacznie napływać umiarkowanie ciepłe oraz dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz w wielu miejscach powinno być dość pogodnie i bez opadów. Jedynie niewielkie opady przelotnego deszczu i lokalne burze możliwe będą częściowo na zachodzie oraz na południu w Centrum i też na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie oraz w większości będzie też dość pogodnie i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +24°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

 

Comments are closed.