W środę wyjdzie słońce i miejscami rozwiną się Burze! – prognoza na 29 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Łotwy z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz między innymi dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w pasie nadmorskim i częściowo też na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +19°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie pomału rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.