W poniedziałek wystąpi intensywny deszcz i Burze! – prognoza na 27 maja

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w Centrum i na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się intensywne opady deszczu oraz dodatkowo przejdą lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu oraz będzie w porywach dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.