W niedziele lokalnie wystąpią burze i będzie ciepło! – prognoza na 26 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Finlandii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz na ogół dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach występować będą również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północy i częściowo też na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być częściowo w zachodniej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +20°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.