W sobotę rozwiną się burze i będzie też ciepło! – prognoza na 25 maja

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć układ niskiego ciśnienia znad Zatoki Fińskiej z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie również napływać ciepłe i na ogół chłodne oraz wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem będzie nadal pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego na południu oraz też w Centrum i na wschodzie Polski nadal występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +24°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.