W piątek miejscami spadnie deszcz i lokalnie zagrzmi! – prognoza na 24 maja

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju na nowo zacznie mieć układ niskiego ciśnienia znad Krajów Nadbałtyckich z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na południu oraz w Centrum i na wschodzie Polski nadal występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal występować będzie duże i na ogół zmienne zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w pasie nadmorskim oraz między innymi częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +26°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.