W czwartek lokalnie wystąpią burze i spadnie deszcz! – prognoza na 23 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju do końca tygodnia póki co będzie na ogół pod wpływem wyżu. W zamian tego do Polski będzie napływać też chłodne oraz między innymi ciepłe i wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południa Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą dodatkowo przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C  do +13°C . Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie na stałym poziomie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C /+15°C  nad samym morzem i na południu Polski do +17°C /+20°C  termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.