W środę rozwiną się burze i opady konwekcyjne! – prognoza na 22 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia, którego centrum niżu znajdzie się nad Polską centralną. Poza tym będzie też napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i wilgotne powietrze z południa i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne również lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.