We wtorek w całej Polsce rozwiną się silne burze z gradem! – prognoza na 21 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia, którego centrum niżu przemieszczać będzie się nad Czechami i Polską. W dodatku towarzyszyć będzie mu front atmosferyczny, który przyniesie ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się ulewne opady deszczu oraz między innymi gwałtowne i silne burze z gradem. Dodatkowo w wielu miejscach Polski i na Wybrzeżu niewykluczone będą też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawią się ulewne opady deszczu oraz dodatkowo przejdą też gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +28°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.