W tygodniu nadal burzowo i z opadami deszczu! – prognoza na 20 maja

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal będzie oddziaływać układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu przemieszczać będzie się nad Czechami i południową Polską. W dodatku do Polski będzie też napływać ciepłe i między innymi wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się silne opady konwekcyjne i gwałtowne burze z gradem. W zamian tego niewykluczone mogą być też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +28°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.