W niedziele nad Polską wystąpią silne burze z gradem! – prognoza na 19 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Niemiec i Czech z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Poza tym do Polski cały czas będzie też napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem utrzyma się zmienne zachmurzenie i niewykluczone będą dodatkowo liczne mgły lub zamglenia. W zamian tego pojawią się ulewne opady deszczu oraz dość gwałtowne i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też ulewne opady deszczu oraz dodatkowo między innymi gwałtowne i silne burze z gradem. W zamian tego wielu miejscach Polski i na Wybrzeżu niewykluczone są również liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +27°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.