W sobotę przejdą gwałtowne burze i liczne ulewy! – prognoza 18 maja

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć układ niskiego ciśnienia znad Niemiec i Czech z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą opady konwekcyjne i gwałtowne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i gwałtowne burze z gradem. Poza tym niewykluczone są również liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie do +12°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie bez większych zmian i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w wielu miejscach Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również opady konwekcyjne o silnym natężeniu i gwałtowne burze z gradem. W dodatku niewykluczone są między innymi też liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do +26°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.