W piątek przez Polskę przejdą gwałtowne Burze! – prognoza na 17 maja

Przez weekend obszar naszego kraju będzie pod wpływem dynamicznych układów niskiego ciśnienia znad Francji i południowej Europy z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie też napływać o wiele cieplejsze i wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz występować będą opady konwekcyjne i burze. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C na zachodzie i południu do +10°C/+14°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i Wybrzeżu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone też między innymi będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym mogą również rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +25°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.