W czwartek wystąpią opady konwekcyjne i Burze! – prognoza na 16 maja

W ciągu najbliższej doby pogodę w kraju zacznie pomału kształtować układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu będzie znajdować się nad obszarem południowej Polski. W dodatku pojawią się dynamiczne fronty atmosferyczne, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i burze. Poza tym będzie nadal napływać chłodne oraz między innymi ciepłe i wilgotne też powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Autor Zdjęcia Ilustracyjnego - Adrian Dorniak

Autor Zdjęcia Ilustracyjnego – Adrian Dorniak

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Dodatkowo występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z północnego-wschodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie jeszcze się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nad obszarem całej Polski i Bałtykiem przeważnie będzie pochmurno i też z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +22°C. Wiatr będzie nadal umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-wschodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie początkowo też dość na stałym poziomie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.