W środę wystąpi silny wiatr i przejdą Burze! – prognoza na 15 maja

W ciągu najbliższej doby początkowo jeszcze pogodę w naszym kraju będzie kształtować wyż znad Morza Norweskiego. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne i coraz to cieplejsze powietrze z północnego-wschodu i południowego-wschodu Europy, które dodatkowo objawi się rozwojem kolejnych burz.

 

Autor Zdjęcia - Adrian Dorniak

Autor Zdjęcia – Adrian Dorniak

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo w zachodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu całego dnia i wieczorem w wielu miejscach nadal będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 30-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.