We wtorek wystąpią przejaśnienia i lokalne Burze! – prognoza na 14 maja

W tygodniu na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia znad Morza Północnego, który do Polski będzie początkowo pompować chłodne i na ogół dość wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się nadal zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać a wieczorem na nowo zacznie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski na nowo przybędzie więcej chmur oraz wystąpią też niewielkie przejaśnienia. W dodatku przechodzić będą też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na północy kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +19°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie pomału spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.