Z początkiem tygodnia wystąpią też burze i przejaśnienia! – prognoza na 13 maja

W nowym tygodniu pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie wyż znad Morza Północnego. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i północy Europy, które w dodatku objawi się rozwojem konwekcji i burz.

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze naszego kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo wystąpią lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym na nowo występować będą między innymi przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone dodatkowo lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie na nowo się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.