W niedziele rozwiną się burze i spadnie deszcz! – prognoza na 12 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju pomału znajdować będzie się w zasięgu wyżu znad Morza Norweskiego. Poza tym do Polski cały czas będzie napływać ciepłe oraz między innymi chłodne i wilgotne powietrze z południa i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na dużym obszarze kraju i nad samym morzem będzie przeważnie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady pochodzenia konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na Pomorzu Gdańskim. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +10°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+15°C nad morzem oraz na Pomorzu i zachodzie naszego kraju do +17°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.