W sobotę wystąpią opady konwekcyjne i przejaśnienia! – prognoza na 11 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski i przez weekend będzie między innymi napływać dość ciepłe oraz na ogół chłodne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixaby

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz niewykluczone będą dodatkowo liczne mgły lub zamglenia. W zamian tego przechodzić będą też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu oraz lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie się wahać a później zacznie pomału rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki oraz między innymi niewykluczone będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie powoli rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.