W piątek nadal będą rozwijać się liczne Burze! – prognoza na 10 maja

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć układ niskiego ciśnienia, który znajdzie się nad Skandynawią i Bałtykiem. Poza tym będą rozwijać się liczne burze oraz między innymi napływać też będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy na przeważającym obszarze Polski nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone są również lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr będzie już słaby i umiarkowany z południowego-wschodu. Jedynie podczas burz może miejscami być dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie jeszcze spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału zacznie już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.