W czwartek powieje silny wiatr i wystąpią Burze! – prognoza na 9 maja

W ciągu najbliższej doby pogodę w naszym kraju będzie kształtować układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i burze oraz między innymi silny wiatr. Poza tym do Polski będzie też napływać dość ciepłe oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy. 

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach przeważnie będzie pochmurno oraz z niewielkimi przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu niewykluczone będą na zachodzie i Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany oraz dość silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami oraz dodatkowo występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalnie wystąpią też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +19°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.