W środę zrobi się ciepło i wrócą rozpogodzenia! – prognoza na 8 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad zachodniej części Europy. Poza tym do Polski zacznie też napływać cieplejsze i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz większości będzie również bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą na zachodzie oraz też na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym dużym obszarze Polski nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie oraz powinno być też bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze możliwe będą na zachodzie i częściowo również na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C/+17°C nad morzem oraz na północnym-wschodzie i wschodzie do +18°C/+21°C termometry pokażą pozostałym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

 

Comments are closed.