We wtorek również rozwijać będą się Burze! – prognoza na 7 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dwóch układów barycznych. Jeden z nich układ niskiego ciśnienia za pogodę będzie odpowiadać na północy i wschodzie Polski. Natomiast  pozostały obszar kraj początkowo znajdzie się w zasięgu podwyższonego ciśnienia. W zamian tego napływać będzie też chłodne i dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Z kolei w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami oraz między innymi występować będą przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W dodatku na zachodzie i częściowo w północnej Polsce niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +6°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Natomiast przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem również utrzyma się duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.