W poniedziałek nadal rozwijać będą się Burze! – prognoza na 6 maja

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju nadal oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii. W zamian tego będą rozwijać się liczne ośrodki burzowe i między innymi do Polski napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w większości kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem możliwe będą na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +6°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone mogą być między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie i częściowo w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.