W niedziele wystąpią przejaśnienia i opady mieszane! – prognoza na 5 maja

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii. W zamian tego do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +6°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo na zachodzie i południowym-zachodzie niewykluczone będą między innymi lokalne burze z gradem lub śnieżne. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w pasie nadmorskim oraz częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +14°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.