W sobotę wystąpią opady mieszane i Burze! – prognoza na 4 maja

Przez weekend na pogodę w kraju nadal oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych, które między innymi przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego do Polski będzie też napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. Poza tym na północy w Centrum i na południu Polski nadal występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się również przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +15°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne na nowo zacznie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.