W piątek wystąpią również burze i będzie chłodno! – prognoza na 3 maja

W ciągu najbliższej doby obszar kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem układu niskiego ciśnienia znad Finlandii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski między innymi będzie napływać chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z niewielkimi przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr będzie na ogół dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 60-95 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C stopni. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne pomału będzie rosnąć i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.