W czwartek powieje silny wiatr i przejdą Burze! – prognoza na 2 maja

W ciągu kolejnej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie w oddziaływaniu układu niskiego ciśnienia znad Finlandii z systemem frontów atmosferycznych, które przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i lokalne burze. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz między innymi ciepłe i dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +9°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty z zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie pomału spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju i nad samym morzem wystąpi na ogół duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym występować będą nadal przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+16°C nad morzem i na północy Polski do +18°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.