W poniedziałek miejscami zagrzmi i wyjdzie słońce! – prognoza na 29 kwietnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju na nowo zacznie oddziaływać układ niskiego ciśnienia znad Ukrainy i Rumunii z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze ze wschodu i północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju i nad samym morzem nadal będzie sporo chmur oraz między innymi wystąpią też przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południowym-zachodzie Polski. W dodatku niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr przeważnie północno-zachodni oraz słaby i dość silny w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu i wieczorem na przeważającym obszarze Polski mogą rozwijać się komórki burzowe oraz wystąpią większe przejaśnienia i przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +21°C. Wiatr będzie zmienny z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu oraz wiać będzie umiarkowanie i dość silnie w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.