W sobotę również rozwiną się burze z gradem! – prognoza na 27 kwietnia

Przez weekend obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski będzie też napływać nieco chłodniejsze oraz dość ciepłe i wilgotne powietrze z zachodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne o zmiennym natężeniu konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem. Dodatkowo na Wybrzeżu i w północnej części Polski mogą również rozwijać się liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem nadal będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne oraz możliwe są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C/+18°C nad morzem w Centrum i na wschodzie do +20°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.