W piątek nadal możliwe będą burze i będzie gorąco! – prognoza na 26 kwietnia

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych, które znad Niemiec przyniosą ze sobą opady konwekcyjne i dość gwałtowne burze z gradem. Poza tym do Polski będzie cały czas napływać ciepłe a później również nieco chłodniejsze i wilgotne powietrze z południa i też od zachodu.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą między innymi dość gwałtowne burze z gradem i liczne mgły. Jedynie początkowo bez opadów i dość pogodnie powinno być częściowo na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone będą dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. W zamian tego na Wybrzeżu i w północnej Polsce mogą również wystąpić liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C do +30°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.