W czwartek rozwiną się burze i będzie gorąco! – prognoza na 25 kwietnia

W ciągu najbliższej doby i przez weekend na pogodę w naszym kraju systematycznie zacznie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego z systemem frontów atmosferycznych. Poza tym do Polski między innymi będzie też napływać gorące i na ogół dość wilgotne powietrze z południa Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz będzie początkowo bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się mętne niebo oraz występować będzie między innymi duże i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone będą dodatkowo dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza jak na kwiecień będzie wysoka i wskaże ona od +25°C do nawet +30°C. Wiatr również będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne zacznie pomału już spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.