W środę miejscami rozwiną się burze i będzie ciepło! – prognoza na 24 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju w dalszym ciągu będzie pod wpływem wyżu znad Białorusi i Ukrainy. W dodatku do Polski prosto z południa i południowego-wschodu będzie też napływać coraz to cieplejsze oraz umiarkowanie wilgotne i między innymi niestabilne powietrze, które w dodatku przyniesie ze sobą przelotne opady konwekcyjne i pył znad Sahary.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Jedynie przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze będą mogły pojawić się na zachodzie i południu Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr będzie nadal silny i porywisty z południowego-wschodu w porywach do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski wystąpi duże i zmienne zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne o zmiennym natężeniu opady konwekcyjne i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być w gminach nadmorskich oraz częściowo na północy i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr początkowo będzie dość silny i porywisty oraz stopniowo słabnący z południowego-wschodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.