W lany poniedziałek wystąpią burze i będzie pogodnie! – prognoza na 22 kwietnia

Z początkiem tygodnia na pogodę w naszym kraju cały czas będzie oddziaływać wyż znad zachodniej Rosji. Poza tym do Polski będzie między innymi napływać ciepłe i na ogół dość wilgotne też powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach niewykluczone będą dodatkowo przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-zachodzie i zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski w dalszym ciągu utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie i większości będzie bez opadów. Jedynie przelotne opady konwekcyjne o zmiennym natężeniu powinny się pojawić częściowo na zachodzie oraz też na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i wschodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne lekko wzrośnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.