W Wielkanoc będzie ciepło i wystąpią też Burze! – prognoza na 21 kwietnia

Przez Święta Wielkanocne na pogodę w kraju oddziaływać będzie wyż znad zachodniej Rosji. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i dość między innymi wilgotne powietrze ze wschodu i południowego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze naszego kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne zachmurzenie i będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie spadać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie pochmurno i z większymi przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach pojawią się też przelotne opady konwekcyjne i niewykluczone będą dodatkowo lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na zachodzie i północnym-zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+18°C nad morzem oraz też w Centrum i na wschodzie do +21°C/+22°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie też spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.