W piątek będzie nadal ciepło i pogodnie! – prognoza na 19 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodniej części Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie też bez opadów. W dodatku na północy Polski i Wybrzeżu niewykluczone są między innymi liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem w dalszym ciągu będzie pogodnie i bez opadów oraz w wielu miejscach między innymi wystąpi też małe lub zmienne zachmurzenie. Poza tym na Wybrzeżu i Pomorzu niewykluczone są również liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C nad morzem do +20°C/+22°C termometry pokażą na dużym obszarze Polski. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne lekko spadnie i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1034 hPa.

Comments are closed.