W czwartek będzie nadal ciepło i z przejaśnieniami! – prognoza na 18 kwietnia

W ciągu najbliższej doby i przez weekend Świąteczny obszar naszego kraju będzie nadal pod wpływem silnego wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie cały czas i systematycznie napływać ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodniej części Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski i nad morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie oraz będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal będzie rosnąć i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem będzie na ogół dość pogodnie oraz wystąpi też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym padać nie będzie. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +20°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne początkowo będzie dość stabilne i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.