We wtorek miejscami popada deszcz i wyjdzie słońce! – prognoza na 16 kwietnia

W ciągu najbliższej doby i prawdopodobnie też do końca tygodnia na pogodę w kraju w dalszym ciągu będzie oddziaływać wyż znad Skandynawii. Poza tym będzie też napływać chłodne oraz nieco cieplejsze i wilgotne również powietrze ze wschodu i północnego-wschodu Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym kraju będzie występować zmienne zachmurzenie oraz między innymi powinno być też pogodnie i bez opadów. W dodatku niewykluczone są liczne mgły lub zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +1°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski i nad samym morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym w wielu miejscach mogą pojawić się też przelotne opady mżawki lub deszczu o zmiennym natężeniu. Jedynie początkowo dość pogodnie i bez opadów powinno być częściowo na północy oraz też w zachodniej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie spadać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

 

 

Comments are closed.