W poniedziałek wrócą rozpogodzenia i będzie ciepło! – prognoza na 15 kwietnia

W ciągu najbliższej doby obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii. Poza tym do Polski będzie też napływać chłodne oraz dość ciepłe i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze ze wschodniej części Europy.

 

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

 

 

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze kraju i nad morzem przeważnie utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku powinno być też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

 

 

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym kraju i nad samym morzem utrzyma się też zmienne zachmurzenie oraz miejscami będzie dość pogodnie i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr będzie nadal słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w dalszym ciągu będzie się wahać i w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.